Typ: ostatní
Knihovna Místní knihovna v Polepech je umístěná vedle pošty a je otevřená pro veřejnost každý čtvrtek od 16 do 19 hodin.

Můžete si zde půjčit zhruba 7 000 knih, audioknih, stolních her a časopisů (Květy, Receptář a nově Chatař a chalupář). Každé tři měsíce nám z Litoměřic z výměnného fondu půjčují zhruba 160 nových knih a časopisů.

O půjčování knih v obci je velký zájem, bohužel stávající prostory knihovny už nevyhovují potřebám čtenářů, především těm mladším. Proto jsme se s naším zastupitelstvem domluvili na rekonstrukci knihovny. Bude rozsáhlá a tak jsme požádali o dotace, které by pokryly celou investici. Držte nám palce, abychom dotaci získali.

Z důvodu plánované rekonstrukce jsme se pustili do třídění všech knih v našem fondu. Spoustu knih jsme vyřadili z výpůjčního fondu, ale aby nebyly jen bezmyšlenkovitě vyhozeny na náš sběrný dvůr, zřídili jsme v chodbě před knihovnou velkou knihobudku. V Současné době je tam umístěno cca 1970 knih a 240 časopisů. Knihobudka je přístupná všem a to každý den do 19 hodin.

Díky podpoře obecního úřadu a darům od našich občanů stále obměňujeme náš výpůjční knižní fond. Od listopadu 2021 bylo zařazeno do výpůjčního fondu 148 nových knih pro děti a dospělé. Všechny tylo knihy najdete na stránkách knihovny a na Instagramu.

Všem podporovatelům a dárcům knih moc děkujeme a všechny vás srdečně zveme k návštěvě naší místní knihovny.

Vytvořeno: 9. 5. 2022
Poslední aktualizace: 9. 5. 2022 17:31